Menu podręczne

Herb Powiatu Wągrowieckiego
Strona główna

ul. Kolejowa 22, 62-100 Wągrowiec

tel./fax 67 262 10 81

e-mail: powa@praca.gov.pl

Wyszukiwarka
 

Zasiłek dla bezrobotnych

Aktualna stawka zasiłku brutto wynosi:

831,10 zł

przez pierwsze 3 m-ce

652,60 zł

przez kolejne miesiące

 
Kreator CV

Ulubione strony

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze oferty pracy oraz informacje z PUP Wągrowiec, wpisz poniżej swój adres e-mail:

Newsletter

Ankieta

Ankieta
Załatwianie spraw w Urzędzie Skąd dowiaduje się Pan/Pani gdzie i jak załatwić sprawy w Urzędzie?
 
249
 
95
 
51
 
212

Zeskanuj kod

QRCode z linkiem do strony
Jesteś tutaj Strona główna » Bieżące » Aktualności » 2016 » Komunikat dot. bezpłatności wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych
Logo Urzędu Pracy Herb Powiatu Wągrowieckiego

Archiwum Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu

Komunikat dot. bezpłatności wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych

21 marca 2016

Szanowni Państwo,
do wojewódzkich urzędów pracy napływają sygnały od instytucji szkoleniowych o pojawieniu się firmy "Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych Sp. z o. o.", która wysyła do nich informację o możliwości odpłatnego wpisania się do prowadzonego przez tę spółkę rejestru podmiotów szkoleniowych. Jednocześnie, spółka ta powołuje się na wpis instytucji szkoleniowej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, funkcjonującego na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004r. w sparwie Rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2014r. poz. 781).

W związku z powyższym - Departament Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że spółka "Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych Sp. z o. o." z siedzibą w Poznaniu prowadzi działalność komercyjną, a prowadzony przez nią Rejestr Krajowych Podmiotów Szkoleniowych nie ma nic wspólnego z Rejestrem Instytucji Szkoleniowych prowadzonym przez wojewódzkie urzędy pracy, w oparciu o przepisy ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2015r. poz. 149, z późn. zm.) oraz przytoczonego rozporządzenia.

Jedynie wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej stanowi podstawę do ubiegania się o zlecenie finansowane ze środków publicznych na prowadzenie szkoleń dla bezrobotnych i poszukujących pracy.
Ponadto, wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych jest bezpłatny.

Instytucje szkoleniowe zainteresowane szkoleniem bezrobotnych i poszukujących pracy nie mają obowiązku posiadania wpisów do żadnego innego rejestru. Natomiast instytucje szkoleniowe niezainteresowane szkoleniem bezrobotnych i poszukujących pracy mogą prowadzić działalność szkoleniową bez konieczności uzyskiwania wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, ani żadnego innego rejestru.

Oceń nasze artykuły:

Aktualna ocena: 0 (ocen: 0)
Tagi

 

Metryczka dokumentu
Autor dokumentu:Aldona Ratajczak
Utworzono: 21 marca 2016
Zmodyfikowano:21 marca 2016 przez Aldona Ratajczak
Przycisk przenosi na stronę główną

Copyrights © 2013 Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie Supremo.pl  System Labor - CMS dla Urzędów Pracy